Kwiecień 2019: Kalendarz marketingowca w branży HoReCa

4.4.2019 – dzień marchewki

Myślisz sobie – kolejne nudne “święto” i masz w tym sporo racji. “Czy naprawdę ma sens iść sztampowo? Nie! Zróbmy coś innego… np. ciasto marchewkowe”. Serio? Czy to jest coś innego – nie sądzę. Ale czy wszystko musi być aż tak bardzo wyszukane i odmienne? Czy nie lepiej zwyczajnie postawić na prostotę? Marchew czyli Daucus carota L. to źródło witaminy A oraz β-Karoteu, spożywana na surowo jest świetną formą… czekadełka. Znasz kogoś kto z przyjemnością nie zjadłby pachnącej zdrowej marchewki pokrojonej w długi słupek koktajlowy ? Możesz także podać dip na bazie jogurtu. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Opisz w swoich social media, dlaczego właśnie marchewka jest u Ciebie czekadełkiem, pokaż to na zdjęciach.

12.4.2019 – dzień czekolady

Podobno to najsłodszy dzień w roku – zaprezentuj szerokie spektrum możliwości jakie w gastronomii daje czekolada.

Fotografia Kulinarna, Piotr Saweczko
Fotografia Kulinarna, Piotr Saweczko
www.foodphoto.pl

Pokaż na zdjęciach i filmach swoje desery z czekoladą.

21-22.4.2019 – Wielkanoc

Wypieki – babki, mazurki i wszystkie inne Wielkanocne wypieki mogą pojawić się w Twojej ofercie w okresie Wielkanocy. Pokaż proces ich tworzenia, odwołaj się do tradycji – do przepisów rodzinnych które od lat są w Twojej rodzinie. Wielkanoc to najważniejsze Święto w tradycji chrześcijańskiej – uszanuj to i dostosuj swój przekaz w social media a zyskasz przychylność (i kliknięcia) osób z rocznika 60 / 50.

24.4.2019 – światowy dzień śniadań

Jeśli jesteś restauratorem to wiesz jak ważna jest oferta śniadaniowa w Twoim biznesie. To często właśnie ona przyciąga gości do Twojego lokalu i sprawia, że wracają oni (lub też właśnie nie wracają) do Twojej restauracji czy hotelu.

Jeśli jesteś hotelarzem, to 24 kwietnia to niepowtarzalna okazja aby w social media zaprezentować ofertę śniadaniową. Przygotuj sesją fotograficzną bufetów śniadaniowych – pokaż jak wygląda Twoja restauracja rano, zaprezentuj to czego goście mogą oczekiwać po wybraniu twojego miejsca. Zdjęcia posłużą Ci cały rok. Przydadzą się na stronę www, ofertę, kanały social media, kartę menu itd.


Zapisz się do bezpłatnego biuletynu branżowego i bądź na bieżąco!
Powiadomienia o nowych artykułach, wydarzeniach z kalendarza i nowościach otrzymasz bezpłatnie nie częściej niż raz w tygodniu.
Twój email jest u nasz bezpieczny i w każdej chwili możesz samodzielnie rezygnować z subskrypcji.

Recommended For You

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *