Kawiarnia przyjazna freelancerom

Zawsze marzyłeś o otwarciu własnej kawiarni i Twoje plany w końcu przechodzą do etapu realizacji? Jest jedna rzecz, o której musisz pamiętać, jeżeli chcesz otworzyć kawiarnię, tak by stworzone przez Ciebie miejsce cieszyło się dobrą sławą w mieście. Jest pewna grupa ludzi, którzy obecnie stanowią sporą część wszystkich Klientów, dlatego warto a nawet trzeba się z nią bardzo liczyć. Mowa tutaj oczywiście o tzw. freelancerach i osobach pracujących zdalnie.

Kawiarnia Pauza w Koszalinie – nasze ulubione miejsce w tym mieście.
Fot. Piotr Saweczko www.foodphoto.pl

Takie osoby nie mają własnego biura, a pracowanie w domu często jest dla nich mało efektywne – w domu w końcu zawsze jest coś innego do zrobienia i trudno się skupić. Dlatego coraz częściej w rożnego rodzaju kawiarniach można spotkać osoby z laptopami, które wychodzą poza cztery ściany własnych domów, by popracować w nowym miejscu. Zdecydowanie warto pomyśleć o nich na etapie projektowania swojej kawiarni. O czym zatem warto pamiętać, by dane miejsce było przyjazne freelancerom?

Kawiarniane korzyści dla freelancerów

Dziś taki widok nikogo już nie dziwi.
Fot. własna fotografia mobilna

Podstawową cechą wszystkich kawiarni, w których chętnie przesiadują osoby pracujące zdalnie, jest obecność dobrego połączenia Wi-Fi. Możesz zabezpieczyć je hasłem, ale umieść je w widocznym miejscu Jeszcze innym dobrym pomysłem jest bramka, dzięki której użytkownik uzyska dostęp do sieci w zamian za np. Polubienie Twojego profilu w kanałach social media, dodanie się do listy newslettera lub udostępnienia konkretnej treści np. miejsca w którym jest na wall’u swojego profilu Facebook’a, Instagram’a czy Twittera).

Ponadto zadbaj o to, by przy większości stolików znalazły się gniazdka 230V, dzięki którym freelancerzy będą mogli naładować swoje laptopy. Warto również wydzielić specjalną przestrzeń, gdzie będzie nieco mniejszy ruch i będzie można posiedzieć sobie dłużej, a oświetlenie będzie pomagało nam w pracy a nie przeszkadzało. Pomyśl także o specjalnych zestawach w menu, które mogłyby zamawiać takie osoby oraz o dopasowanym programie lojalnościowym. Powinno nim byś premiowanie gości za kolejne odwiedzenie i zachęcanie do tego w przyszłości. Piąta kawa gratis, szybszy dostęp do sieci Internet, bezpłatny pakiet wydruków, możliwość rezerwacji ulubionego miejsca – pomysłów jest wiele, i naprawdę ich realizacji nie mus być kosztowna.

Nic nie zastąpi jednak przyjaznej atmosfery i doskonałej kawy – ale to temat na osoby artykuł, do którego z pewnością wrócimy.

Jeśli zadbasz o rzeczy tego typu, na pewno osoby pracujące zdalnie będą uwielbiały Twoją kawiarnię.

Zapisz się do bezpłatnego biuletynu branżowego i bądź na bieżąco!
Powiadomienia o nowych artykułach, wydarzeniach z kalendarza i nowościach otrzymasz bezpłatnie nie częściej niż raz w tygodniu.
Twój email jest u nasz bezpieczny i w każdej chwili możesz samodzielnie rezygnować z subskrypcji.

Podsumujmy więc, o czym należy pamiętać otwierając kawiarnię przyjazną freelancerom:

  • Bezprzewodowy dostęp do szybkiego Internetu
  • Gniazdka zasilające 230V
  • Możliwość skorzystania z drukarki (+papier) – świetnym pomysłem będzie drukarka z protokołem AirPrint dzięki które wydrukujesz na niej pliki bezpośrednio z urządzeń Apple (zarówno komputera Macbooka czy urządzeń z iOS tj. telefonu iPhone czy tabletu iPad)
  • Miejsca przyjazne pracy (np stoły, kilka miejsc przy stojących biurkach), w wydzielonej strefie lokalu gdzie będzie nieco ciszej, gdzie nie świeci ostre słońce etc.
  • Strefa gdzie można się spotkać z klientem (rzecz jasna przy filiżance dobrej kawy i kawałku dobrego ciasta)
  • Program lojalnościowy dla klientów powracających – pomysłów jest wiele.

Warto jednak pamiętać…

Warto pamiętać jednak, że kawiarnia przypominająca jeden wielki open space, traci sporo ze swojego pierwotnego założenia. Należy się zatem dobrze zastanowić jeśli chcemy aby nasz biznes funkcjonował właśnie w ten sposób. O minusach kawiarnii dla osób pracujących zdalnie wrócimy więc w innym artykule.


Recommended For You

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *